x
Sklep

Co robić gdy pies boi się hałasu?

relax
NIE MOŻNA TEGO LEKCEWAŻYĆ
Najpowszechniejszym błędem jest przekonanie, że lęk przed hałasem z czasem osłabnie gdy pies przyzwyczai się do niego. W rzeczywistości lęk może się z czasem nasilić i przerodzić w fobię dźwiękową, w związku z czym pies zaczyna reagować na coraz słabsze bodźce dźwiękowe lub mogą pojawić się u niego inne lęki.

ODWIEDZIĆ LECZNICĘ WETERYNARYJNĄ
W zależności od nasilenia objawów lęku lekarz weterynarii zaleci jedno z wymienionych poniżej rozwiązań lub ich kombinację:

  • terapia behawioralna
  • farmakoterapia
  • suplementacja

trójkąt

WPROWADZIĆ DODATKI ŻYWIENIOWE
Przy mniejszym nasileniu reakcji na hałas lub występowaniu słabszych bodźców dźwiękowych, pomocna jest suplementacja odpowiednim preparatem żywieniowym.

relax

Aptus RELAX to suplement o działaniu uspokajającym i przeciwstresowym.
Zawiera połączenie 4 naturalnych składników, które nie uzależniają i mogą być stosowane zarówno do długotrwałej suplementacji bądź okazjonalnie. Dawkę preparatu można zwiększać w zależności od potrzeb.

WDROŻYĆ ODPOWIEDNIE LECZENIE
W przypadku większego nasilenia reakcji na hałas lub występowania silniejszych bodźców dźwiękowych, konieczne staje się zastosowanie środków leczniczych.
W lecznicach weterynaryjnych jest dostępny skuteczny i bezpieczny LEK NA LĘK, który łagodzi objawy silnego niepokoju i strachu wywoływanego przez hałas.
Lekarz weterynarii udzieli szczegółowej instrukcji dotyczącej jego właściwego dawkowania i stosowania.

WSPÓŁPRACOWAĆ Z BEHAWIORYSTĄ
Niezależnie od zaleconej farmakoterapii czy suplementacji, lekarz weterynarii może skierować pacjenta na terapię behawioralną do specjalisty z tego zakresu.
Techniki modyfikacji behawioralnej, jak np. przeciwwarunkowanie, przynoszą efekty tylko wtedy gdy są prowadzone konsekwentnie i pod nadzorem specjalisty.słuchawki

DOKONAĆ ZMIAN W OTOCZENIU
Istnieje kilka prostych i łatwych do przeprowadzenia modyfikacji, których każdy opiekun zwierzęcia może dokonać samodzielnie, niezależnie od innych działań:
– unikanie dźwięków, których zwierzę się boi;
– zaciąganie zasłon w trakcie burzy i włączenie muzyki lub telewizora w celu tłumienia dźwięków, które wywołują lęk;
– zapewnienie psu bezpiecznej kryjówki, najlepiej w ciemnym i spokojnym miejscu, w której znajdują się ulubione zabawki i smakołyki.
Zmiany te nie wyleczą psa z lęku przed hałasem, ale mogą pomóc zmniejszyć cierpienie, którego zwierzę doświadcza.
dognoiseanxiety.com
Ps. jeżeli chcesz ostrzec innych opiekunów psów przed źródłem hałasu (np. koncert, roboty drogowe) możesz oznaczyć je na mapie w bezpłatnej aplikacji Paw Map.

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi

Wróć do listy Artykułów